طلای خارجی

طلای خارجی

زمانی که برای خرید طلا به بازار مراجعه می کنید قطعاً فاکتورهای زیادی نظیر رنگ طلا، طراحی طلا، کیفیت ساخت و هزینه، در ذهن دارید. همین فاکتورها تعیین می کنند که زیوری که انتخاب می کنید چگونه باشد. یکی از این سؤالاتی که شاید اغلب افراد فکرشان درگیر آن باشد این است که بهتر است طلای ایرانی بخریم یا خارجی. امروزه طلاهای ایرانی با استفاده از متدهای روز دنیا طراحی می شوند و کیفیت فوق العاده ای دارند؛ اما با این وجود این موارد، طلاهای خارجی نیز طرفداران زیادی دارند. آن چه این طلاها را با هم متفاوت کرده است، عیار و طراحی آنها است.

طلاهای خارجی موجود در بازار کشور مانند طلاهای ایتالیایی، از طراحی ظریفی برخوردار هستند و کیفیت ساخت عالی دارند؛ اما نکته ای که در مورد خرید این زیورآلات وجود دارد این که باید مطمئن شوید زیوری که خریداری می کنید خارجی است. برخی از طلافروشان متقلب، طلای ایرانی را با هزینه بالایی و به نام طلای خارجی به فروشندگان عرضه می کنند. در ضمن طلای خارجی دارای کارمزد بیشتری است که باید به هنگام خرید آنها، قیمت آن را با بودجه ای که در نظر گرفته اید بسنجید.

فرق طلای ایرانی و خارجی

آن چه باعث شده تا طلای ایرانی و خارجی با هم فرق داشته باشند، نوع طراحی و کیفیت ساخت آنها است. طلاهای خارجی به دلیل این که با استفاده از دستگاه های مدرن و به دست افراد زبده، طراحی و ساخته می شوند از ظرافت و کیفیت بیشتری برخوردار هستند. این نوع طلاها بسیار خوش تراش بوده و تنوع زیادی نسبت به طلاهایی دارند که در ایران ساخته می شوند. زمانی که برای خرید سرویس طلا زنانه و یا دیگر جواهرات به بازار مراجعه می کنید می توانید به راحتی، طلای ایرانی و خارجی را با هم مقایسه کرده و تفاوت میان آنها را به چشم ببینید.

این طلاها دارای عیار بالاتری نیز هستند و به همین سبب از ارزش بیشتری برخوردار می باشند. توجه داشته باشید که دستمزد این طلاها نیز در مقایسه با طلاهای داخلی، بالا است. البته این در مورد طلاهایی نظیر طلا ایتالیایی صدق می کند. برخی دیگر از طلاهای خارجی موجود در کشور نسبت به طلاهای ایرانی، کیفیت پایین تری دارند. به عنوان مثال طلای هندی در مقایسه با طلای داخلی دارای عیار پایینی است یا این که طلاهای چینی، کیفیت بسیار پایینی داشته و به طبع آن هم قیمت آن پایین تر از طلایی است که در ایران تولید شده است.

طلای خارجی چیست؟

در بازار ایران، بیشتر توجهات به طلای خارجی است، زیرا بر اساس نظر خریداران، این طلاها دارای ظرافت و زیبایی بیشتری هستند؛ اما شاید برخی این سؤال را داشته باشند که طلای خارجی چیست؟ منظور از این طلاها، طلاهایی هستند که به صورت وارداتی از کشورهای دیگر نظیر تایوان، مالزی، هند، چین، ایتالیا و … وارد کشور می شوند. این زیورآلات دارای طراحی های متنوعی بوده و کیفیت ساخت و عیار آنها با طلایی که در ایران ساخته شده است فرق دارد. کدهای طلای خارجی با کد طلاهای ایرانی فرق دارد. بر روی این زیورآلات مارک برند تولید کننده حک می شود. البته توجه داشته باشید که به دلیل تفاوت کارمزد طلای خارجی نسبت به ایرانی، قیمت این نوع طلاها ممکن است بالاتر از طلاهای وطنی باشد. به همین دلیل بهتر است بررسی کنید که آیا خرید آنها، صرفه اقتصادی دارد یا خیر.

طلای ایرانی ارزان تر است یا خارجی؟

به منظور رونق بخشیدن به بازار طلای ایرانی، مسئولان ورود طلای خارجی به کشور را ممنوع کرده اند؛ اما با وجود این، باز هم شاهد این هستیم که طلای کشورهای دیگر مانند طلای ایتالیایی، ترک و … به وفور در بازار یافت می شود. این طلاها به صورت قاچاق وارد ایران شده و در اغلب موارد دارای عیار استانداردی نیستند. در ضمن این طلاها با قیمت بالایی به خریداران عرضه می شوند، زیرا هم کارمزد بیشتری دارند و هم به دلیل وارداتی بودن، هزینه فروش آنها بالاتر خواهد بود.

این در حالی است که طلای تولید شده در ایران، امروزه توان رقابت با طلاهای خارجی را دارد و با قیمت پایین تری نسبت به طلای خارجی به فروش می رسد. به عنوان مثال شما می توانید زنجیر طلا زنانه ایرانی را با هزینه کمتری نسبت به زنجیر طلای خارجی خریداری کنید. با توجه به این مطالب می توان گفت که طلای ایرانی ارزان تر از طلای خارجی است.
راه های تشخیص طلای ایرانی و خارجی چگونه است؟

با توجه به گران بودن طلای خارجی و همچنین علاقه خریداران به خرید این نوع طلاها، برخی فروشندگان طلای تولید شده در داخل کشور را به نام طلای خارجی به مردم می فروشند. برای این که تشخیص دهید طلای خارجی یا ایرانی خریده اید می توانید به مواردی که در این بخش ارائه می شود توجه کرده و به راحتی به نتیجه رسید:

کدهای حک شده طلا

برای اطلاع از ایرانی یا خارجی بودن طلا باید آن را بررسی کنید. اگر بر روی آن اعدادی چون ۷۵۰ و حروفی نظیر T، E و … حک شده باشد نشان می دهد که طلا، ساخته شده در ایران است. اعداد حک شده نشان دهنده عیار طلا و حروف، حرف اول شهری است که طلا در آن ساخته شده است.

قیمت طلا

قیمت طلای خارجی در مقایسه با طلای ایرانی بیشتر است.

طلای هندی چیست؟

یکی از انواع طلاهای خارجی که در ایران به شدت مورد استقبال قرار گرفته و فروش خوبی دارد، طلای هندی است. این نوع طلاها با طلاهایی که در ایران ساخته می شوند تفاوت های اساسی دارند که به راحتی می توان آنها را تشخیص دارد. یکی از موارد فرق طلای هندی با ایرانی، تفاوت در رنگ آنها است. طلای هندی در مقایسه با طلای داخلی، رنگ زردتر و براق تری دارد. زردی بیش از حد طلای هندی به دلیل عیار پایین این نوع طلاها می باشد. این در حالی است که طلاهای ایرانی در مقایسه با طلای هندی دارای عیار بالاتر و کیفیت بهتری هستند و فاقد رنگ زرد براق می باشند.

معرفی طلای هندی

در این طلاها از سنگ های ریز و رنگی زیادی استفاده می شود. این سنگ های ریز را می توان در تمامی مدل های طلای هندی مشاهده کرد. در ضمن طلاهای هندی در مقایسه با طلاهای ایرانی، ابعاد بزرگتری دارند.

مشخصات طلای ایتالیایی

طلای ایتالیایی را در دنیا با طرح های ظریف و کیفیت بالای آن می شناسند. طلاهای این کشور در اقصی نقاط دنیا مورد استفاده قرار گرفته و کمتر کسی پیدا می شود که به آنها علاقه ای نشان ندهد. از مشخصات این طلاها می توان ظرافت بالای آنها را نام برد. به عنوان مثال اگر دستنبد طلا زنانه ایتالیایی را با دستبندهای دیگر کشورها مقایسه کنید به وضوح می توانید به این ویژگی آنها پی ببرید. در ضمن طلای ایتالیایی دارای وزن پایینی بوده و زیبایی چشم نوازی دارد. کیفیت ساخت این طلاها بسیار بالا است. به همین دلیل نیز طول عمر بیشتری دارند. از این رو اغلب فروشندگان سعی دارند هر طلا و جواهری را با نام ایتالیایی به فروش برسانند؛ اما شما می توانید با توجه به ویژگی های این نوع طلا، به راحتی آنها را شناسایی کنید.

سخن پایانی

برای این که خرید طلا را با اطمینان و آسودگی خاطر انجام دهید باید به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید. یکی از این فروشگاه ها، خانه طلا است که مدل های مختلف طلا را با قیمت های متناسب به فروش می رساند. در این فروشگاه و یا سایت این مجموعه، می توانید از مدل های مختلف طلای ایرانی و خارجی دیدن کرده و به صورت تضمینی، آنها را خریداری کنید. این مصنوعات به همراه فاکتور به فروشندگان ارائه می شوند. به همین سبب در صورت بروز مشکل نیز می توانید آن را پیگیری نمایید.

نظر خود را بنویسید